PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=30388}
7,3 78 807
ocen
7,3 10 1 78807
7,4 13
ocen krytyków
Malèna
powrót do forum filmu Malèna

zakończenie

ocenił(a) film na 7

Miałam nadzieję, że Malena wróci tak piękna i wyjątkowa jak na początku i nie da satysfakcji tym babskom. Cóż, kiedy wejdziesz między wrony musisz krakać jak i one...

xChouchoux

Właśnie oglądałem i racja z tymi wronami..

xChouchoux

Oczywiście, z tego punktu widzenia, zakończenie nie było satysfakcjonujące, bo Malena przystała na ich reguły... Jednak w mojej opinii nadal była wyjątkowa, głęboko w środku, bo od miejscowych kobiet odróżniał ją nie tylko wygląd, ale też mentalność, poziom wrażliwości i empatii wobec drugiego człowieka. Nie sądzę, żeby kiedykolwiek mogła stać się stuprocentowo taka, jak te drobnomieszczańskie babska, nawet jeśli musiała nagiąć swoją dumę, żeby móc wśród nich normalnie funkcjonować. Sądzę też, że one podświadomie zdawały sobie z tego sprawę, ale przyjęły jej "białą flagę" i zagłuszyły własne kompleksy/obawy, bo "porządek" został zaprowadzony. Dulszczyzna, ot co.

ocenił(a) film na 7
katatita

A ja myślę, że to co się stało ostatecznie złamało Malenę i może nie zabiło, ale zgasiło światło w niej. Ale tak jak mówisz, gdzieś tam w środku wciąż była w sobą i mam nadzieję, że gdyby film trwał dłużej to jeszcze by 'odżyła'.

ocenił(a) film na 8
xChouchoux

Miałam takie same odczucia. piękno i magia w Malenie umarła, wraz z tym,co ją spotkało. ale pokazało też jej wewnętrzną siłę, skoro wróciła do tego piekła. Tylko Renato udowodnił, że jest tak samo wyjątkowy jak ona...

ocenił(a) film na 7
xChouchoux

A ja sie zastanawiam DLACZEGO oni tam wrocili?? Jak chcieli zyc w miejscu w którym spotkalo ich takie zlo? Wychowywac tam w przyszlosci dzieci? Czy trzeba wrocic i zmierzyc sie z przeszloscia- nie mozna odejsc,zostawic jej za soba,zaczac od poczatku w innym miejscu? Dlaczego Malena wrocila??

Fornitta

No wlasnie, nawet wczesniej jak sie dowiedziala o smierci meza, mogla wrocic tez do swojej miejscowosci....miala by prace, ludzie ja znali, nie bylaby obca...ale to nie bylo by filmu.

ocenił(a) film na 9
Fornitta

Wydaje mi się, że wrócili aby pokazać, że mają czyste sumienie. Gdyby nie zawitali spowrotem do miasta, utworzyłyby się plotki i legendy na temat tego jak ona skończyła, a tak, wrócili z wysoko podniesionymi głowami stając się poniekąd wyrzutem sumienia tych miałkich ludzi.... I nawiązując do nieco innego wątku w dyskusji, uważam, ze Malena nie wróciła do miasta brzydsza czy na ich regułach. Ona była taka od początku. Milcząca, wyalienowana...Tyle, ze tym razem przybyła już nie jako tajemnicza nieznajoma, a ktoś z kim mają wspólną przeszłość... On po prostu po powrocie nie zniżyła się do poziomu plotkarzy szukających sensacji. Jak na początku, pozostawiła ich w sferze domysłów.

ocenił(a) film na 7
Fornitta

Dlaczego?

xChouchoux

Ja uwazam ze i tak byla piekna. Wlosy krotkie bo pewnie szybko nie odrosly po tym co jej te baby zrobily. Buty bez obcasow, moze nie zawsze chodzila w obcasach. wczesniej rowniez.

ocenił(a) film na 7
xChouchoux

No to byłby kolejny prosty film z happy endem. Dzięki takiej końcówce był dla mnie o wiele bardziej wartościowy i prawdziwy.

ocenił(a) film na 10
xChouchoux

Życie ja zmieniło. W dodatku w czasie wojny. Powróciła nadal piękna i wyjątkowa.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones