PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=30388}
7,3 78 829
ocen
7,3 10 1 78829
7,4 13
ocen krytyków
Malèna
powrót do forum filmu Malèna

Takie jest polskie społeczeństwo, zaszczuja każdego kto czymkolwiek się wyróżnia. Kobieta urodą, kreatywnością, poczuciem humoru, stylem bycia, elokwencją, inteligencją, odmiennym swiatopogladem, zdaniem..

Nie mowie już o takich przyziemnych sprawach jak kasa.... ale właśnie uroda i sposób, styl bycia, pogoda ducha, kreatywność razi w tym kraju najbardziej.

Tego nie wybaczą... Zaszczują, sprowadza do parteru, albo będziesz karakał jak i one albo po tobie.

Mówi się o Polakach jako rasistach - nie ! My nie jesteśmy rasistami po prostu kazdy, KAZDY kto odróżnia się czymkolwiek skazany jest na to co doświadczyła bohaterka filmu.


Tak, tak wiem inne narody maja tez wiele zła na sumieniu, ale jako Polka wypowiadam się o Polakach i inna narody mnie nie interesują posprzątajmy we własnym ogródku.

DramaQueen_

Trochę Cię poniosło. Nie wiem czy z jakiegoś powodu Twoja rzeczywistość tak wygląda czy po prostu odpaliła się Twoja wyobraźnia albo jakieś środki odurzające ale to co piszesz to nie jest prawda. Może tak jest w tych co bardziej patologicznych klasach gimnazjum, gdzie np jakieś głąby dokuczają innym dzieciom jeśli te są za mądre. Może jeśli utknęłaś w jakiejś zabitej dechami dziurze, gdzie ludzie są zgorzkniali, bo już wiedzą,że w życiu nic więcej ich nie czeka niż ciężka praca za grosze i roztaczają wokół siebie tą żółć.
Prawdziwy dorosły świat jednak tak nie wygląda. Jeżeli wyróżniasz się "urodą, kreatywnością, poczuciem humoru, stylem bycia, elokwencją, inteligencją", to jeśli dobrze rozegrasz swoje karty, to masz duże szanse na sukcesy w życiu osobistym i zawodowym. Nie bądź tylko taka zgorzkniała i paranoidalna, Myślenie, że każdy chcę Cię "dojechać", bo jesteś "za ładna", "za fajna" albo "zbyt błyskotliwa" to nie jest zdrowy odruch.
Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 8
DramaQueen_

DramaQueen_ To nic, że to film o włoskiej społeczności...Nie przejmujmy się tym, poszczujmy trochę na Polaków, a co tam.

DramaQueen_

Typowa nazistka, gardzę takimi jak wy

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones