PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=30388}
7,3 78 807
ocen
7,3 10 1 78807
7,4 13
ocen krytyków
Malèna
powrót do forum filmu Malèna

W Polsce niestety ogólnodostępna jest wersja półtoragodzinna, okrojona o blisko kwadrans filmu. W oryginalnej wersji jest więcej scen, w których Renato podgląda Malenę i są one wydłużone. Dodatkowo jest wizja, w której tytułowa bohaterka jest Maryją, zaś Renato ma więcej filmowych wyobrażeń. W polskiej wersji brakuje także kilku scen w kinie oraz skrócona została wizyta Renato w domu publicznym. Najbardziej zauważalny jest jednak brak wizji próby spalenia Maleny na stosie. Bez tego, oglądając okrojoną wersję można nie zrozumieć, czemu kobieta jest taka zaniepokojona, gdy wszyscy wokół podają jej ogień.

lew890

Muszę się zgodzić film Malena wydany w Polsce na DVD z lektorem jest nie pełny , przez co traci na wymowie. Więc jeśli ktoś jest zwolennikiem filmów z lektorem to w tym wypadku polecam wersję UNCUT dostępną w sieci. Nie jest to mało bo film jest dłuższy o 15 min. jest to dość dziwna sprawa tak mocno obciąć taki film.

6058145

Kurde zwłaszcza na cbs europa dają zwykle wersje pocięte. Zniszczyło mi to pierwsze wrażenie.

lew890

Bardzo ważna uwaga. Jak trafić na wersję reżyserską? Cinema Paradiso też dostępne okrojone.

ocenił(a) film na 1
lew890

Naprawdę tak bardzo potrzebujesz tych pedofilskich scen??

ocenił(a) film na 8
drammo

Trudno sceny z Monicą Bellucci uznać za pedofilskie, ale jak kto woli...

ocenił(a) film na 7
lew890

myślę, że autorowi komentarza nie chodziło jednak o Monicę...

ocenił(a) film na 9
drammo

Jakie pedofilskie sceny, pajacu. Idź ty lepiej Smerfy albo Kubusia Puchatka pooglądać, choć pewnie i tam znajdziesz jakieś drażliwe sceny, trefnisiu.

lew890

Niestety na Netflixie rowniez wersja 1h32min. Kolejny raz nie obejrzę pewnie, wiec szkoda, ze widziałem w niepełnej wersji.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones